Date/Time
Date(s) - 02/12/2019 - 06/12/2019
00:00

Location
Wits University

Categories


Day 1

Group A:
1) 2 December, UWC vs CUT, Field A, 08h00.
2) 2 December, UniVen vs DUT, Field B, 08h00.
3) 2 December, UCT vs UWC, Field C, 12h00.
4) 2 December, CUT vs UniVen, Field D, 12h00.

Group B:
5) 2 December, UP vs UFS, Field C, 08h00.
6) 2 December, NWU-Potch vs MUT, Field D, 08h00.
7) 2 December, UFH vs UP, Field E, 12h00.
8) 2 December, UFS vs NWU-Potch, Sturrock, 12h00.

Group C:
9) 2 December, UJ vs UniZulu, Field E, 08h00.
10) 2 December, NMU vs UL, Sturrock, 08h00.
11) 2 December, Rhodes vs UJ, Field A, 16h00.
12) 2 December, UniZulu vs NMU, Field B, 16h00.

Group D:
13) 2 December, UKZN vs TUT, Field A, 12h00.
14) 2 December, Stellenbosch vs WITS, Field B, 12h00.
15) 2 December, Stellenbosch vs NWU, Field C, 16h00.
16) 2 December, WITS vs UKZN, Field D, 16h00.

Day 2

Group A:
17) 3 December, DUT vs UCT, Field A, 08h00.
18) 3 December, UWC vs UniVen, Field B, 08h00.
19) 3 December, CUT vs DUT, Field C, 12h00.
20) 3 December, UniVen vs UCT, Field D, 12hoo.

Group B:
21) 3 December, MUT vs UFH, Field C, 08h00.
22) 3 December, UP vs NWU-Potch, Field D, 08h00.
23) 3 December, UFS vs MUT, Field E, 12h00.
24) 3 December, NWU-Potch vs UFH, Sturrock, 12h00.

Group C:
25) 3 December, UL vs Rhodes, Field E, 08h00.
26) 3 December, UJ vs NMU, Sturrock, 08h00.
27) 3 December, Unizulu vs UL, Field A, 16h00.
28) 3 December, NMU vs Rhodes, Field B, 16h00.

Group D:
29) 3 December, UKZN vs Stellenbosch, Field A, 12h00.
30) 3 December, TUT vs NWU Vaal, Field B, 12h00.
31) 3 December, TUT vs Stellenbosch, Field C, 16h00.
32) 3 December, WITS vs NWU, Field D, 16h00.

Day 3

Group A:
33) 4 December, DUT vs UWC, Field A, 08h00.
34) 4 December, CUT vs UCT, Field B, 08h00.

Group B:
35) 4 December, MUT vs UP, Field C, 08h00.
36) 4 December, UFS vs UFH, Field D, 08h00.

Group C:
37) 4 December, UL vs UJ, Field E, 08h00.
38) 4 December, UniZulu vs Rhodes, Sturrock, 08h00.

Group D:
39) 4 December, NWU-Vaal vs UKZN, UJ, 08h00.

KNOCKOUT STAGES
Day 3

Winners section:
41) 4 December, W GA vs R GC, Field A, 16h00.
42) 4 December, W GC vs R GA, Field B, 16h00.
43) 4 December, W GB vs R GD, Field D, 16h00.
44) 4 December, W GD vs R GB, Field E, 16h00.

Losers section:
45) 4 December, FP GA vs BT GC, Field A, 12h00.
46) 4 December, FP GC vs BT GA, Field B, 12h00.
47) 4 December, FP GB vs BT GD, Field D, 12h00.
48) 4 December, FP GD vs BT GB, Field E, 12h00.

Day 4

Winners section:
49) 5 December, Winner 41 vs Winner 43, Field A, 16h00.
50) 5 December, Winner 42 vs Winner 44, Field B, 16h00.
51) 5 December, Loser 41 vs Loser 43, Field A, 12h00.
52) 5 December, Loser 42 vs Loser 44, Field B, 12h00.

Losers section:
53) 5 December, Winner 45 vs Winner 47, Field D, 12h00.
54) 5 December, Loser 41 vs Loser 43, Field A, 12h00.
55) 5 December, Loser 45 vs Loser 47, Field D, 08h00.
56) 5 December, Loser 46 vs Loser 48, Field E, 08h00.

9th to 12th play-off:
57) 5 December, TP GA vs TP GC, Field A, 08h00.
58) 5 December, TP GB vs TP GD, Field B, 08h00.

Day 5

Winners section:
59) 6 December, Winner 51 vs Winner 52, Field B, 12h00.
60) 6 December, Loser 51 vs Loser 52, Field C, 08h00.

Losers section:
61) 6 December, Winner 53 vs Winner 54, Field A, 08h00.
62) 6 December, Winner 55 vs Winner 56, Field B, 08h00.
63) 6 December, Loser 53 vs Loser 54, Field E, 08h00.
64) 6 December, Loser 55 vs Loser 56, Field D, 08h00.

9th to 12th play-off:
65) 6 December, Winner 57 vs Winner 58, Field D, 12h00.
66) 6 December, Loser 57 vs Loser 58, Field E, 12h00.

3rd to 4th play-off:
67) 6 December, Loser 49 vs Loser 50, Field A, 12h00.

Final:
68) 6 December, Winner 49 vs Winner 50, Stadium, 15h00.

END OF THE TOURNAMENT